Fortnite Bilgisayar Gereksinimleri

fortnite bilgisayar gereksinimleri

Fortnite dünyasına adımlarını atmak isteyenler, bilgisayarları için ne tür özelliklerin gerekebileceğini merak edebilir. Geniş kapsamlı olan, kendinize ait çeşitli yapılar ve siperler inşa ederek düşmanlarınıza karşı korunabildiğiniz oyun, her açıdan beklentileri karşılamaktadır. Hele ki kırk milyonu geçen oyuncu talebiyle Fortnite ön plana çıkmaktadır. Fortnite bilgisayar gereksinimleri detaylarına baktığımızda ise indirmek isteyenlere oyunun ihtiyacı olan özellikleri görebilmekteyiz. Oyunu kur, Fortnite oyna ve eğlen!

Fortnite erken erişim için PC özelliklerini yayınlamıştır. Erken Erişim üzerinde ilerledikçe tavsiye edilen minimum gereksinimlerin daha fazlası donanım özelliklerini barındıracak bir şekilde değişeceğinden de söz edilmektedir. Eğer ki sistem zaman içerisinde optimizasyonu karşılamıyorsa, bunu nedeni oyunun güncelleme alması ve sürekli yenilenmesidir. Ayrıca sitemizden Fortnite Uygulaması hakkında detaylı bilgi sahibi olmanızda mümkün.

Tavsiye edilen Fortnite bilgisayar özellikleri

  • Nvidia GTX 660 ya da AMD Radeon HD 7870 eş değeri DX11 Ekran Kartı
  • 2GB RAM Ekran Kartı
  • Core i5 2.8 Ghz
  • 8 Gbyte RAM
  • İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64 bit + Mac OSX Sierra (10.13.3+)

En Düşük Fortnite sistem gereksinimleri;

  • Ekran Kartı özelliği; INTEL HD 4000
  • İşlemci, Core i3 2.4 Ghz
  • 4Gbyte RAM
  • Windows 7-8-10 64 bit ve MAC OSX Sierra (10.12.6+)
  • Mac bilgisayarların mutlaka Metal API’yı desteklemesi gerekiyor.

Bahsi geçen özellikler bu şekildedir. Tavsiye edilen ve minimum olarak tavsiye edilmiş olan detaylar doğrudan verilmiştir. Eğer ki sizde bu oyunun dünyasına adım atmak istiyorsanız, iyi bir bilgisayar kullanarak daha keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Oyunda grafikler önemli bir yer kapladığından, eğlencesi de daha bir ayrı olacaktır.

Fortnite sizlere, PlayStation 4 ve Playstation Pro, Xbox One ve Xbox X ile PC ve MAC üzerinde oynama olanağı verir. Ayrıca mobil üzerinden oynamak isteyenler için ise İOS desteği de sağlanmıştır. İOS üzerinden Battle Royale oynanmaktadır. Dünyayı Kurtar paketleri için hem bellek hem de işlemci desteği fazla olacağı için yer almamaktadır. Sizde böylece 100 kişi üzerinden hayatta kalma mücadelesi vererek, beklentilerinizi karşılayan bir oyun dünyasından geri dönüş olabilirsiniz. Aynı zamanda oyunda sürekli yapılan güncellemeler ve yenilikler, daha fazla kişinin günümüzde Fortnite bilgisayar gereksinimleri özelliklerine bakarak indirmelerini sağlıyor.